Kaufland Winter Classic Games 2019

Winter Classic Games BDM group (1)

Kaufland Winter Classic Games 2019 bolo podujatie, ktoré sa uskutočnilo v Banskej Bystrici 2. a 3. februára pod holým nebom. Bol to historicky prvý súťažný zápas pod holým nebom na Slovensku. Na ľade sa predstavilo dvanásť majstrov sveta IIHF a šesť držiteľov Stanley Cupu. Diváci mohli opäť obdivovať umenie slovenských hviezd minulosti ako Peter Bondra, Michal Handzuš, Miroslav Šatan, Ľubomír Višňovský, Ján Lašák, Tomáš Kopecký či Jozef Stümpel. Na atleticko-futbalovom štadióne SNP na Štiavnickách sa najprv uskutočnil zápas legiend, potom aj zápas 40. kola Tipsport ligy Banská Bystrica – Zvolen

Úvod zápasu poznamenali pochybnosti, či sa zápas vôbec odohrá. V nepretržitom daždi sa na ľade tvorili kaluže vody a rolba mala čo robiť, aby ju čiastočne vyliala mimo plochu. Aj napriek komplikáciám sme to zvládli spoločne s naším realizačným tímom a zápas 40.kola Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Zvolenom sa mohol odohrať. Atmosféra bola nezabudnuteľná a jedinečná. Fanúšikovia oboch tímov povzbudzovali aj v nepriaznivom počasí a bolo to výnimočné a nevšedné. Víťazom pohronského derby sa stal Zvolen. Zápas sledovalo 7500 divákov (vypredané).

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HKM Zvolen 2:3 (0:2, 1:0, 1:0)
Góly: 33. Asselin (Faille, Selleck), 49. Bartánus (Mihalik, Šoltés) – 4. Chovan, 11. Špirko (Andrisík, Šišovský), 22. Mitchell (Špirko, Zuzin).

Zaujíma vás čo robíme?

Neváhajte a kontaktujte nás na našom telefónnom čísle

+421 949 388 849